II edycja konkursu im. Mariana Rejewskiego

23.07.2020

Trwa II edycja konkursu Ministra Obrony Narodowej o nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Autorzy prac powinni dokonać zgłoszenia do 11 września 2020 r. w formie papierowej lub elektronicznej. 

Interesujesz się cyberbezpieczeństwem lub kryptologią i obroniłeś pracę dyplomową związaną z tym obszarem? Weź udział w II edycji konkursu o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego!

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

  1. na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką i magisterską;
  2. na najlepszą rozprawę doktorską.

Cyberbezpieczeństwo jest dla resortu obrony narodowej jednym z priorytetowych obszarów działania, dlatego ponownie chce wyróżnić autorów najlepszych prac, popularyzować wiedzę, budować świadomość i zainteresowanie oraz inspirować środowisko akademickie do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Konkurs adresowany jest do absolwentów polskich uczelni, którzy obronili prace nie wcześniej niż 1 października 2018 r. Prace muszą być napisane w języku polskim i wpisywać się w szeroko rozumianą tematykę cyberbezpieczeństwa lub kryptologii.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 43 000 zł.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie www.cyber.mil.pl.

Laureatami pierwszej edycji konkursu zostali między innymi pracownicy naukowi Wojskowej Akademii Technicznej – Młodzi naukowcy WAT laureatami Konkursu im. Rejewskiego.

Zachęcamy naszych absolwentów i naukowców do udziału w drugiej edycji konkursu.