Drużyna z WCY zakwalifikowana do II etapu!

02.03.2021

Zakończył się I etap konkursu na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 6 projektów przygotowanych w WAT, w tym jeden z Wydziału Cybernetyki, w składzie: sierż. pchor. inż. Piotr Zdun (lider), sierż. pchor. Dominik Dawidziuk, sierż. pchor. Kacper Kukuła, sierż. pchor. Adrian Malik, st. kpr. pchor. Patryk Barczak.

Konkurs skierowany jest do podchorążych i cywilnych studentów oraz doktorantów uczelni wojskowych. Jego głównym celem jest opracowanie i realizacja projektów bezzałogowych systemów, a także wspieranie i rozwój potencjału badawczego. Jednym z pozostałych celów jest zwiększenie zainteresowania studentów i doktorantów uczelni wojskowych w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa. 

W II etapie konkursu zakwalifikowane do niego zespoły otrzymają środki na realizację swoich projektów, czyli budowę i wykonanie zaproponowanych konstrukcji. Termin realizacji II etapu upływa 1 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 czerwca. Wartość nagrody głównej w każdej z 3 kategorii (BSP/BSM operacyjno-rozpoznawcze, BSP/BSM amunicja krążąca, BSP/BSM bojowe) wynosi 50 tys. zł.

Zespowi z WCY gratulujemy i życzymy powodzenia!

Więcej informacji na stronie Wojskowej Akademii Technicznej.