Prof. Najgebauer gościem webinarium „Świat po pandemii COVID-19”

14.05.2021

Kwestie związane z technologiami przełomowymi, takimi jak sztuczna inteligencja, duże zbiory danych, technologia kwantowa, robotyka, systemy autonomiczne, omówił dr hab. inż. Andrzej Najgebauer, prof. WAT na webinarium organizowanym przez Sztab Generalny WP oraz Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych, podkreślając, że polskie ośrodki badawcze prowadzą zaawansowane prace w tych obszarach i są w stanie konkurować ze światowymi liderami, przy założeniu odpowiedniego podejścia strukturalnego do alokacji środków finansowych.

Podczas webinarium wraz z zaproszonymi gośćmi podjęta została próba określenia trendów w obszarze nowych technologii i środowiska naturalnego mających wpływ na środowisko bezpieczeństwa Polski w świecie po pandemii COVID-19, w tym zidentyfikowania tendencji i kierunków rozwoju wyłaniających się i przełomowych technologii oraz możliwości ich wykorzystania przez Siły Zbrojne RP. 

Zapraszamy do zapoznania się z konkluzjami debaty „Świat po pandemii #COVID19 - obszar nowych technologii i środowiska naturalnego”, po które odsyłamy na stronę internetową organizatora.