Konferencja naukowa "Struktura i funkcjonowanie sektora pozamilitarnego w systemie bezpieczeństwa narodowego"

11.04.2018

W dniach 12-14 kwietnia br. w domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach (20 km na zachód od Siedlec) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Struktura i funkcjonowanie sektora pozamilitarnego w systemie bezpieczeństwa narodowego”. Organizatorem konferencji jest Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Organizacji i Zarządzania WCY.

Zasadniczym przedmiotem konferencji jest bezpieczeństwo systemów społecznych z uwzględnieniem elementów pozamilitarnych w systemie bezpieczeństwa narodowego.

W związku z powyższym, celem refleksji naukowej i filozoficznej jest:

  1. próba teoretycznego określenia pierwszych przyczyn i zasad (warunków wystarczających i niezbędnych), elementów składających się na system bezpieczeństwa narodowego– zarówno w strukturze, jak i funkcjonowaniu systemów społecznych;
  2. opis praktycznie działających systemów bezpieczeństwa z jego elementami instytucjonalnymi i pozapaństwowymi w tym samym czasie, lecz w różnych miejscach, np. obecnie w różnych państwach;
  3. badanie struktur bezpieczeństwa narodowego i podsystemów pozamilitarnych zmieniających się w czasie, ich rozwój (ewolucja) oraz określenie ich możliwych stanów przyszłych (prognoz).
  4. Konferencja wpisuje się w strategię rozwoju IOZ tj. „utwardzania” nauk o bezpieczeństwie poprzez zastosowanie systemowo-cybernetycznego warsztatu badawczego.

 

Sneakers - ΦΘΗΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ 2020