Złoto dla trójboistów z WAT po raz trzeci

W dniach 4-6 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zwyciężyła po raz trzeci w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Swój wkład w zwycięstwo wnieśli także zawodnicy z WCY tj. Piotr Sadowski (absolwent) oraz Paweł Kawalerski (doktorant).

Reprezentanci WAT odnieśli również wiele indywidualnych sukcesów. Piotr Sadowski zdobył złoty medal w kat.+120 kg, poprawiając rekordy Polski i uzyskując w trójboju wynik 906 kg, został także najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski. Ppor. Mateusz Czechyra w kat. 93 kg wywalczył złoty medal z wynikiem 715 kg.  Sierż. pchor. Daniel Ilczyszyn zdobył złoto w kat. 83 kg, poprawiając rekordy Polski i uzyskał w trójboju 693 kg, a w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął III lokatę. Marcin Bogacki  zajął IV miejsce w kat. 105 kg, z wynikiem 700 kg. Paweł Kawalerski uzyskał wynik 705 kg w kat. 120 kg co dało mu V lokatę. W mistrzostwach startował również st. szer. pchor. Jan Duma w kat. 93 kg zajmując IX lokatę oraz st. szer. pchor. Daniel Augustyniak w kat. 105 kg zajmując XV miejsce.

W zawodach wzięło udział 255 zawodników z 56 uczelni z całej Polski. Reprezentanci Wojskowej Akademii Technicznej kolejny raz potwierdzili swoją dominację w Akademickich Mistrzostwach Polski.