Szlachetna Paczka na WAT 2018

17.12.2018

Wspieranie akcji Szlachetna Paczka przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT staje się powoli naszą coroczną tradycją. Przez ostatnie kilka lat staramy się z całych sił wspierać w ramach wolontariatu potrzebujących.  
Zbiórka prowadzona była przez tydzień (30.11.18 r. – 07.12.18 r.) na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Poprzez liczne wsparcie zarówno ze strony naszych członków jak i przede wszystkim studentów oraz wykładowców naszej uczelni udało nam się uzbierać kwotę 2756,08 zł.

Serdecznie dziękujemy każdej osobie, która wsparła nas zarówno pomocą logistyczną, jak i pomocą materialną. To każda, nawet najmniejsza pomoc przyczyniła się do ogromnego sukcesu tegorocznej Szlachetnej Paczki organizowanej przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.

W ramach ciekawostki możemy podać, iż na zebraną kwotę złożyło się aż 3160 monet, z czego np. monet o nominale 1 gr w naszych puszkach znalazło się 889 sztuk.

Informacja na temat rodziny, którą wsparliśmy:
„Wybrana przez nas rodzina to Pan Zbigniew (58 l.) oraz Pani Mariola (51.l). Mieszkają w pokoiku na poddaszu pięciopiętrowej kamienicy. Problemem rodziny jest niepełnosprawność i choroby, które od kilku lat nie dają o sobie zapomnieć. Pan Zbigniew przez całe życie pracował fizycznie, czego konsekwencją stały się poważne problemy z kręgosłupem, sercem i wzrokiem (umiarkowany stopień niepełnosprawności).
Pani Mariola z kolei kilka miesięcy temu przeszła ciężki zawał, którego skutków doświadcza do dziś (powikłania pozawałowe). Obecnie ani pan Zbigniew, ani pani Mariola nie mogą podjąć pracy. Utrzymują się ze świadczeń socjalnych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania na życie pozostaje ok. 60 zł na osobę.”

Michał Rojek

Mens Running Trainers