37 dni syryjskiej niewoli - relacja obecnej sytuacji w Syrii z punktu widzenia dziennikarza, więźnia i badacza

11 Kwiecień 2018

27 kwietnia 2018 roku w Sali 103 Klubu WAT odbędzie się spotkanie z Panem Witoldem Repetowiczem pt. "37 dni syryjskiej niewoli - relacja obecnej sytuacji w Syrii z punktu widzenia dziennikarza, więźnia, badacza.” zorganizowane przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego.

Witold Repetowicz - Ekspert do spraw Bliskiego Wschodu, terroryzmu i geopolityki, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor książki „Nazywam się Kurdystan” oraz licznych relacji z terenów frontowych w Syrii i Iraku. Specjalizuje się w tematyce Iraku, Syrii, Kurdów, Turcji, Państwa Islamskiego, ekstremizmu islamskiego oraz uchodźców i migracji. W kręgu jego zainteresowań pozostaje również Afryka oraz obszar b. ZSRR. Jest również ekspertem Fundacji im. K. Pułaskiego, a także stałym współpracownikiem Tygodnika Do Rzeczy, Defence24, Rzeczpospolitej oraz miesięcznika Polska Zbrojna. Współpracuje również z innymi mediami.

W ostatnim czasie schwytany przez funkcjonariuszy reżimu Baszszara ad-Assada i przetrzymywany 37 dni w syryjskim więzieniu.

W trakcie wykładu uzyskamy odpowiedzi na pytania:
- jak wygląda syryjskie więzienie?
- czemu polski korespondent wojenny został tam zatrzymany?
- jak wygląda obecna sytuacja Kurdów?
- relacja z obecnego oblicza konfliktu w Syrii,
- jakie są perspektywy zmian w tym obszarze?