Konferencja Naukowa Doktorancko-Studencka "Ewolucja wojen. Wielkość uwarunkowań"

22 Październik 2018

Niniejsza konferencja jest organizowana 12 grudnia 2018 roku przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego oraz Zakład Bezpieczeństwa Narodowego w Instytucie Organizacji i Zarządzania na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Impulsem do zorganizowania konferencji o tej tematyce, było wydanie przez PWN książki Roberta H. Latiffa pt. „Wojna przyszłości”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie ewolucji taktyki i sztuki wojskowej, obecnego stanu badań nad bezpieczeństwem w środowisku studenckim i doktoranckim polskich Uczelni.

Obecność przedstawicieli wiodących Uczelni polskich, będzie okazją do dialogu i rozszerzenia horyzontów wiedzy w środowisku akademickim.

Konferencja będzie szczególnie ważnym wydarzeniem, gdyż jest organizowany w okresie obchodów 50-lecia Wydziału Cybernetyki oraz 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Zagadnienia pod którymi chcielibyśmy przybliżyć tematykę dla Państwa zainteresowanych do czynnego i biernego udziału:

1. EWOLUCJA TAKTYKI I SZTUKI OPERACYJNEJ
  2. TYPOLOGIA KONFLIKTÓW I WOJEN
  3. WNIOSKI KONFLIKTÓW XX. I XXI. WIEKU
  4. REWOLUCJE W DZIEDZINIE WOJSKOWOŚCI
  5. ORGANIZACJE MIĘDZYNARODOWE WOBEC KONFLIKTÓW I WOJEN
  6. POLSKA WOBEC KONFLIKTÓW I WOJEN
  7. WOJNY W NAUCE I LITERATURZE

Zgłoszenia wraz z abstraktami można nadsyłać do 15 listopada 2018 roku, o wynikach poinformujemy najpóźniej 28 listopada.

Pozytywnie zaopiniowane wystąpienia należy przesłać do 1 grudnia.

Więcej informacji na stronie internetowej Koła: https://knbnwat.wordpress.com/

PDF icon 20181016_ewolucja_wojen.pdf632.77 KB