Turniej tenisa ziemnego o puchar dziekana Wydziału Cybernetyki za nami

24 Wrzesień 2018

W dniu 24.09 b.r. na kortach Wojskowej Akademii Technicznej odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dziekana Wydziału Cybernetyki z okazji Jubileuszu 50-lecia WCY. Zwycięzcą turnieju oraz zdobywcą pucharu został Zbigniew Tarapata (ISI), który w finale pokonał Andrzeja Stasiaka (ITA). Trzecie miejsce zdobył Roman Konieczny (ZOL WCY). Organizatorem turnieju był Instytut Systemów Informatycznych WCY (wspierany przez p. Iwonę Leśkiewicz) oraz Studium Wychowania Fizycznego WAT.

Turniej rozgrywany był w kategorii open (bez podziału na grupy wiekowe). W turnieju mogli brać udział pracownicy Wydziału Cybernetyki. Zgłosiło się do niego 8 uczestników reprezentujących 4 komórki organizacyjne WCY: Instytut Systemów Informatycznych (5), Instytut Teleinformatyki i Automatyki (1), Instytut Organizacji i Zarządzania (1), Dział Administracyjno-Techniczny (1).

Zawodnicy zostali podzieleni na 2 grupy: grupa A - R. Konieczny (Adm-Tech), A. Kowalski (ISI), A. Najgebauer (ISI), B. Szafrański (ISI), grupa B - T. Gzik (ISI), A. Stasiak (ITA), Z. Tarapata (ISI), J. Woźniak (IOZ). W każdej grupie rozgrywano dwusetowe mecze systemem „każdy z każdym”. Po czterech godzinach zaciętej rywalizacji, dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do półfinałów: z grupy A – R. Konieczny (3 zwycięstwa) i A. Kowalski (1 zwycięstwo, awans dzięki lepszemu bilansowi gemów wygranych do przegranych), z grupy B – Z. Tarapata (3 zwycięstwa) i A. Stasiak (2 zwycięstwa).

W półfinałach zagrali: R. Konieczny – A. Stasiak (2:6, 2:6) oraz B. Szafrański – Z. Tarapata (2:6, 3:6). B. Szafrański, który zajął 3.miejsce w grupie A, grał pod nieobecność A. Kowalskiego. Meczu o 3. miejsce nie rozegrano (walkower dla R. Koniecznego). W finale Z. Tarapata pokonał A. Stasiaka w dwóch setach (6:3, 6:2).

Po zakończeniu zmagań, dziekan Wydziału Cybernetyki dr hab. inż. Kazimierz Worwa, prof. WAT oraz prodziekan ds. studenckich dr Henryk Popiel wręczyli puchary oraz dyplomy uczestnictwa. Dziekan K. Worwa, po gratulacjach dla uczestników turnieju podkreślił, że liczy na kontynuację podobnej formuły turnieju w przyszłym roku, co spotkało się z wielką aprobatą zawodników i organizatorów.

Organizatorzy podziękowali dziekanowi za wsparcie inicjatywy rozegrania turnieju oraz zapowiadają rozszerzenie jego formuły w przyszłym roku licząc, że aura będzie bardziej sprzyjająca, niż w czasie tegorocznych zmagań.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za sportowego ducha walki, a zwycięzcom – gratulujemy!

Gem, set, mecz!

Link do zdjęć z turnieju poniżej: