Nauka i rozwój


24.05.2022 // Seminarium naukowe Big Data w Siłach Zbrojnych RP

Tematem czwartego seminarium w ramach cyklu NUP 2X35 EDTs dotyczącego technologii przełomowych i wyłaniających się (Emerging and Disruptive Technologies), które odbyło się 17 maja br.,było zastosowanie technologii Big Data w Siłach Zbrojnych RP.

07.02.2022 // XXI Warsztaty Informatyczne Wydziału Cybernetyki

W styczniu 2022 r. odbyły się XXI Warsztaty Informatyczne WCY organizowane dla uczniów szkół średnich. Warsztaty prowadzone były przez doktorantów Szkoły Doktorskiej WAT oraz nauczycieli akademickich WAT.

18.11.2021 // Symulacja wirtualna w szkoleniu służb mundurowych w zakresie ochrony granicy polsko-białoruskiej

Jedną z nowoczesnych metod szkolenia i doskonalenia bez konieczności przebywania w terenie rzeczywistym jest symulacja wirtualna.

09.02.2021 // Symulatory opracowane na Wydziale Cybernetyki pomagają w szkoleniu i ćwiczeniach wojska i służb

Wirtualne rozgrywki z organizacją blokad i pościgów to jedna z form szkoleń sztabowych dowódców i ćwiczeń taktycznych, które umożliwia interaktywne środowisko opracowane w WCY. Żołnierze i funkcjonariusze straży granicznej mają do dyspozycji dwa moduły symulacyjne.

20.01.2021 // WCY po raz kolejny uzupełnia wiedzę i doskonali umiejętności żołnierzy NCBC

Niespełna miesiąc temu zakończony został cykl kursów organizowanych przez Instytut Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa, w którym wzięło udział ponad 500 żołnierzy oraz pracowników elitarnej jednostki ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi Wojska Polskiego NCBC.


06.09.2022 // Innowacyjny system informatyczny z WCY na XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Na MSPO w Kielcach (trzeciej wystawie w Europie, po Paryżu i Londynie) WCY pokaże system wykrywania botów w sieci korporacyjnej BotTROP.

26.05.2022 // Secret Chats Protocol

Secret Chats Protocol - uniwersalny system ochrony sekretów aplikacji składowanych w ramach jednego wspólnego kontenera. Autorami rozwiązania są Kamil Kaczyński i Michał Glet z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki.

15.12.2021 // Konkurs EMEA Engineering Hackathon Golden Sachs

Zespół Geekies z Wydziału Cybernetyki został wyróżniony nagrodą specjalną Innovation Award za najbardziej innowacyjne rozwiązanie przedstawione w ramach konkursu.

10.12.2021 // Z innej planety: Michał Wroński

Zapraszamy do wysłuchania podcastu RDC "Z innej planety" z udziałem mjr. dr. inż. Michała Wrońskiego z Instytutu Matematyki i Kryptologii o tym jak można przekształcić znany atak na logarytm dyskretny na krzywych eliptycznych do postaci rozwiązywalnej przez komputery wykorzystujące wyżarzanie kwantowe.

25.11.2021 // Trzecie miejsce w Konkursie Rektorskim dla zespołu Code Hussar

Zespół Code Hussar, reprezentujący Koło Zainteresowań Cybernetycznych Wydziału Cybernetyki, zajął trzecie miejsce podczas Konkursu Rektorskiego na najlepszą pracę poza programową studentów WAT działających w kołach naukowych.

14.09.2021 // Sukces WCY na szóstym Międzynarodowym Konkursie Innowacji Wynalazczych iCAN

iCan to dla wynalazców najważniejsze targi w Kanadzie. Jest to miejsce globalnej wymiany, w którym uczestnicy z całego świata prezentują swoje kreatywne pomysły i produkty. Wydział Cybernetyki zaprezentował na targach trzy wynalazki, wszystkie nagrodzono medalami.

10.09.2021 // Wydział Cybernetyki realizuje projekt w ramach CyberSecIdent IV

WCY jako partner konsorcjum rozpoczął realizację projektu pt. „Uniwersalny system wczesnej detekcji i unieszkodliwiania złośliwego oprogramowania typu ransomware”. Za realizację całości prac projektowych odpowiadają eksperci z Instytutu Matematyki i Kryptologii naszego wydziału.

08.09.2021 // Konferencja "Innowacje w niewydolności serca w zakresie teleopieki i terapii"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbywa się w dniach 7-10 września br. Wykłady konferencyjne prezentowane są od godziny 19:00, na jednym z nich prof. Andrzej Walczak pokaże oprogramowanie, którego projektantem i wykonawcą był zespół z WCY.

20.07.2021 // Zespół z naszego wydziału uczestniczył w międzynarodowych ćwiczeniach CWIX 2021

Podczas tegorocznej edycji ćwiczeń wspólnie z Laboratorium Badawczym Armii USA, holenderską firmą Wonderbit oraz NATO zespół z WCY przetestował rozwiązanie zapewniające bezpieczną integrację Internetu Rzeczy z systemami wykorzystywanymi w trakcie operacji wojskowych.

01.07.2021 // Nagroda dla projektu opracowanego przy udziale naszych naukowców

29 czerwca br. odbyła się w Warszawie uroczystość uhonorowania laureatów konkursu „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności” za 2021 i 2020. Wśród nagrodzonych trzecie miejsce zajął opracowany przy udziale WCY - pojazd ratowniczo-gaśniczy ERGOTRUCK.

20.05.2021 // Zespół z WCY wygrywa kolejny ogólnopolski Hackathon

W dniach 14-16.05 odbył się ogólnopolski konkurs programistyczny "Smart Tourism Hackathon - inteligentne szlaki" organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji, w którym nagrodę główną zdobył projekt "W zasięgu" zaprojektowany przez zespół Code Hussar z WCY.

19.04.2021 // Zespół z WCY wygrywa prestiżowy NATO TIDE Hackathon!

Gratulacje dla zespołu "Daebak" z Wydziału Cybernetyki za zwycięstwo w tegorocznej, wiosennej edycji prestiżowego konkursu NATO TIDE Hackathon. Podchorążowie z WCY zwyciężyli w interesującej, ale jednocześnie trudnej kategorii - Przyszłość oceny uszkodzeń bojowych.

16.04.2021 // Aplikacja podchorążych WCY ułatwia rekrutację do wojska

Podchorążowie WCY opracowali mobilną aplikację Zostań Żołnierzem przyspieszającą proces rekrutacji do służby w Wojsku Polskim. Uruchomienie nowego narzędzia ogłosiło właśnie Ministerstwo Obrony Narodowej. W pracach uczestniczyli też informatycy z NCBC.

13.04.2021 // WCY znowu na podium!

Podchorążowie 11 kp / 2 BS z Wydziału Cybernetyki nie znają słowa „stop” i po raz kolejny pokazują swoją klasę. Tym razem "łupem" drużyny "Coddiers" padło drugie miejsce podium w prestiżowym, branżowym konkursie "BEST Hacking League". Gratulujemy i zachęcamy do lektury.

09.04.2021 // Piszą o nas w katalogu Innowacje-Wdrożenia-Bezpieczeństwo-Obronność 2021

Projekt realizowany przy współudziale WCY jednym z laureatów 3 miejsca w konkursie "Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności" organizowanym przez Portal Mundurowy. Wydział Cybernetyki na potrzeby projektu opracował strażackie symulatory wirtualnej rzeczywistości.

01.04.2021 // WCY usprawnia pracę strażaków oraz samochody ratowniczo-gaśnicze

Pojazd strażacki, którym łatwiej jest dojechać w trudno dostępne miejsca w terenie, a dodatkowo szybciej można wydobyć z niego sprzęt potrzebny do akcji ratunkowej i gaśniczej stworzyło konsorcjum naukowe z udziałem dwóch wydziałów WAT, z których jednym był Wydział Cybernetyki.

01.02.2021 // Sukces studenta WCY

Drużyna Dragons, w skład której wchodził student WCY Maciej Parapura wygrała FinTech Challenge. Dzięki wygranej nasz student otrzymał przepustkę na stanowisko: Junior Software Engineer - Backend w firmie HL Tech Sp. z o.o. będącej nowoczesnym centrum technologicznym.

01.02.2021 // Podchorążowie z WCY podejmują kolejne wyzwanie!

Studenci Wydziału Cybernetyki biorą udział w konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP). Wypełniając warunki I. etapu konkursu przygotowali koncepcję platformy BSP BATALION.

18.01.2021 // Pierwsze miejsce zespołu Code Hussar z WCY w konkursie programistycznym

Kolejny sukces! Podczas konkursu programistycznego "EduHack 2021. International hackathon for the future of education" organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 14-17.01.2021 zespół Code Hussar z Wydziału Cybernetyki zajął pierwsze miejsce.

18.01.2021 // Konkurs MON: Wojskowi studenci stworzą nowe drony

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z wojskowymi uczelniami wyższymi, w tym WAT organizuje konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego.

Strony


13.07.2022 // XVIII konferencja "Informatyka w Edukacji"

W dniach 28-30 czerwca br. odbyła się XVIII konferencja "Informatyka w Edukacji" (IwE2022), gdzie jednym z prelegentów był Dziekan Wydziału Cybernetyki.

27.06.2022 // XVIII konferencja "Informatyka w Edukacji"

Dziekan Wydziału Cybernetyki WAT dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT panelistą podczas XVIII konferencji "Informatyka w Edukacji" (IwE2022).

02.05.2022 // Konferencja "Przełomowe technologie teleinformatyczne"

Zapraszamy do udziału w konferencji „Przełomowe technologie teleinformatyczne”, która odbędzie się11 maja w godz. 9:30-14:30 w CN Kopernik.

17.11.2021 // Konferencja CyberExpert 2021

18 listopada 2021r. odbędzie się Konferencja CyberExpert 2021 - Metody i narzędzia w procesie tworzenia cyberzdolności Sił Zbrojnych RP - wyzwania i perspektywy

28.10.2021 // The H@ck Summit darmowy dla studentów i pracowników WCY!

W piątek, 5 listopada odbędzie się konferencja The Hack Summit. Jest to jedna z czołowych w Polsce konferencji z obszaru IT Security. Udział w tejże konferencji dla studentów i pracowników Wydziału Cybernetyki jest darmowy, po uprzednim uzyskaniu kodu rejestracyjnego.

04.10.2021 // Wystąpienia pracowników WCY na 3. edycji konferencji "Przestępczość teleinformatyczna XXI"

Konferencja odbyła się w dniach 21-23 września 2021 r., jej współorganizatorem była Wojskowa Akademia Techniczna. Tematyka konferencji dotyczyła dowodów cyfrowych, procesu ich ujawniania, zabezpieczania oraz badania, a także wiele innych zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem.

27.09.2021 // Zaproszenie na The H@CK SUMMIT #2021

Zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki płk dr inż. Rafał Kasprzyk został członkiem Rady Programowej jednego z najważniejszych wydarzeń w polskim środowisku IT Security. Podczas konferencji Pan Pułkownik wygłosi wykład "Cyber(nie)bezpieczeństwo sztucznej inteligencji".

13.07.2021 // Dr Bliźniuk ekspertem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacji i Cyberbezpieczeństwa

Dr inż. Grzegorz Bliźniuk z Wydziału Cybernetyki został ekspertem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacji i Cyberbezpieczeństwa. Pracownik Instytutu Systemów Informatycznych będzie członkiem komitetu ds. rozwoju i certyfikacji kompetencji branżowych. Gratulujemy!

23.06.2021 // Płk Kasprzyk gościem webinarium „Nowe koncepcje operacyjne w domenie lądowej”

Płk Rafał Kasprzyk na webinarium organizowanym przez Sztab Generalny WP oraz Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych przedstawił kierunki rozwoju sztucznej inteligencji, a także postępy w pracach nad nią uzyskiwane przez czołowe mocarstwa globu tj. USA, Rosję i Chiny.

15.06.2021 // Nowa książka autorstwa profesora Szafrańskiego

Staraniem oficyny wydawniczej WAT ukazała się książka pt. "Informatyczne wsparcie produkcji statystycznej - modele i ramy architektoniczne”, która dotyczy problemów modernizacji badań statystycznych, prowadzonych z wykorzystaniem narzędzi i metod informatyki.

14.06.2021 // Wystąpienia pracowników WCY na XIII konferencji "Bezpieczeństwo w Internecie"

Konferencja odbyła się w dniach 10 i 11 czerwca, a jej tematyka skupiła się na problemach rozwoju rynku gier video, e-sportu, symulacji komputerowej, a także relacjach między władzami publicznymi a takimi „globalnymi graczami” jak Google, Facebook, Microsoft, Amazon.

28.05.2021 // W Chmurze - Walki robotów

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu dla Polityka Insight, podczas którego płk dr inż. Rafał Kasprzyk, zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki opowiada o cyfrowych rewolucjach i najnowszych technologiach w wojsku.

13.04.2021 // WCY rozpoczął współpracę z Google Polska

Wydział Cybernetyki rozpoczął współpracę z Google Polska w zakresie udostępnienia studentom WCY kursów z grupy Google Cloud: Career Readiness & Google Cloud Computing Foundations. Studenci zyskują darmową szansę na uzyskanie liczącego się na rynku IT certyfikatu.

31.03.2021 // Pracownik WCY w gronie ekspertów na Seminarium Cyberbezpieczeństwa na polu walki

Grupa Defence24 przeprowadziła seminarium online dot. cyberbezpieczeństwa i walki elektronicznej. Grono ekspertów reprezentujących Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelarię Prezesa RM, Siły Zbrojne RP z ramienia WAT uzupełnił płk dr inż. Rafał Kasprzyk.

25.03.2021 // Artykuł naukowców z WCY opublikowany w prestiżowym czasopiśmie "IEEE Communications Magazine"

Analizę rozwiązań i technik zwiększających bezpieczeństwo i odporność na uszkodzenia w każdej z warstw Wojskowego Internetu Rzeczy przedstawili dr hab. inż. Zbigniew Zieliński, dr inż. Konrad Wrona, dr hab. inż. Janusz Furtak i dr inż. Jan Chudzikiewicz z Wydziału Cybernetyki WAT.

01.12.2020 // Konferencja The Hack Summit 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji The Hack Summit 2020 będącej kontynuacją konferencji What The Hack. Tak jak poprzednio można spodziewać się kilkunastu ścieżek o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, wystąpień topowych prelegentów z kraju i zagranicy.

27.11.2020 // Inteligentne maszyny w siłach zbrojnych

Zapraszamy do lektury artykułu ppłk dr inż. Rafała Kasprzyka, który ukazał się w najnowszym numerze Przeglądu Sił Zbrojnych (6/2020), w całości poświęconego analizie środowiska bezpieczeństwa prowadzonej pod kryptonimem Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35.

04.12.2019 // III Konferencja: „Analiza i bezpieczeństwo zasobów informacyjnych - problemy prawne, naukowe i techniczne”

W dniu 26 listopada 2019 r. w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbyła się konferencja współorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Główny Urząd Statystyczny i Wojskową Akademię Techniczną. Nie zabrakło na niej prelegentów z Wydziału Cybernetyki.

04.11.2019 // „Perspektywy – Women in Tech Summit” – największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach i nauce

W dniach 13 i 14 listopada 2019 r. w warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się II edycja międzynarodowej konferencji „Perspektywy – Women in Tech Summit”, podczas której najzdolniejsze studentki i ekspertki WCY zaprezentują wyniki realizowanych projektów naukowo-badawczych.

18.04.2019 // Zaproszenie na konferencję Doktorancko-Studencką „Bezpieczeństwo sektorowe w XXI wieku - badania i perspektywy”

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT oraz Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Organizacji i Zarządzania WCY zapraszają na konferencję Doktorancko-Studencką "Bezpieczeństwo sektorowe w XXI wieku – badania i perspektywy”, która odbędzie się 5.06.2019 r.

Strony


Kierownik zespołu:
dr hab. inż. Andrzej Najgebauer
Skład zespołu:
dr hab. inż. Ryszard Antkiewicz
dr inż. Mariusz Chmielewski
mgr inż. Przemysław Czuba
dr inż. Michał Dyk
mgr inż. Tomasz Gutowski
dr inż. Rafał Kasprzyk
mgr Lech Kościuk
dr inż. Wojciech Kulas
mgr inż. Paweł Pieczonka
dr inż. Dariusz Pierzchała
dr inż. Jarosław Rulka
mgr inż. Michał Sobolewski
dr hab. inż. Zbigniew Tarapata

Interdyscyplinarny zespół zadaniowy Zespół Badawczy Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych

Zespół zajmuje się zadaniami badawczymi w zakresie modelowania, symulacji i wspomagania decyzji, w tym: prowadzenia badań naukowych i rozwojowych w zakresie wspomagania informatycznego analityków i decydentów w sytuacjach konfliktowych i kryzysowych, wspomagania kierowania obronnością i bezpieczeństwem wewnętrznym państwa; doskonalenia funkcjonowania SZ RP w aspekcie prognozowania zagrożeń i planowania strategicznego oraz modernizacji technicznej, jednostek wojskowych w aspekcie dowodzenia i szkolenia oraz organów administracji publicznej, rządowej i samorządowej w aspekcie zarządzania kryzysowego, po-przez wspierane komputerowo analizy, symulacje i wspierane komputerowo gry wojenne, ponadto badania zagadnień bezpieczeństwa teleinformatycznego i działań w cyberprzestrzeni oraz w zakresie informatycznych narzędzi sztucznej inteligencji dla potrzeb medycyny.

Kierownik zespołu:
dr hab. inż. Bolesław Szafrański
Skład zespołu:
dr hab. inż. Janusz Furtak
dr hab. inż. Maciej Kiedrowicz
dr inż. Jarosław Koszela
dr hab. inż. Tadeusz Nowicki
dr inż. Jerzy Stanik
dr inż. Łukasz Strzelecki
dr inż. Zbigniew Świerczyński
dr hab. inż. Kazimierz Worwa
prof. dr hab. inż. Piotr Zaskórski

Interdyscyplinarny zespół zadaniowy i centrum kompetencyjne w dziedzinie badania i rozwiązywania problemów naukowych i projektowych infrastruktury informacyjnej państwa

Zespół zajmuje się analizą, modelowaniem i badaniem efektywności procesów informacyjnych w infrastrukturze informacyjnej państwa, architekturą korporacyjną i inżynierią systemów w zarządzaniu procesami informacyjnymi państwa, analizą, modelowaniem i badaniem struktur danych, jakości, interoperacyjności i referencyjności systemów rejestrów publicznych, modelowaniem i zarządzaniem kryteriami wyboru oraz badania efektywności projektów informatycznych w procesach koordynacji realizacji programów informatyzacji państwa (takich, jak Program Operacyjny Cyfrowa Polska i Plan Zintegrowanej Informatyzacji Państwa), teorią i praktyką zapewnienia cyberbezpieczeństwa państwa, w tym w szczególności ochrony krytycznych zasobów sieci komputerowych, elektronicznych platform dziedzinowych i integracyjnych oraz faktograficznych statystycznych baz danych, zwłaszcza w rozproszonych strukturach certyfikacji zaufania z uwzględnieniem mechanizmów sterowania dostępem, przepływem, wnioskowaniem i szyfrowaniem, analizą, modelowaniem i badaniem nowoczesnych metod eksploracji danych, w tym metod adekwatnych dla gigadanych (Big data).

Kierownik zespołu:
dr inż. Piotr Bora
Skład zespołu:
dr Leszek Brzeźny
dr Robert Dryło
mgr inż. Łukasz Dzieł
mgr inż. Paweł Fiodorów
prof. dr hab. n. mat. Jerzy Gawinecki
mgr inż. Michał Glet
mgr inż. Marek Grądzki
dr Mariusz Jurkiewicz
dr Piotr Kacprzyk
mgr inż. Kamil Kaczyński
mgr inż. Tomasz Kijko
dr Ryszard Kossowski
dr Lucjan Kowalski
mgr inż. Krzysztof Mańk
mgr inż. Michał Miarowski
dr inż. Michał Misztal
dr inż. Leszek Nowosielski
dr inż. Adam Patkowski
mgr inż. Michał Wroński
dr inż. Jarosław Łazuka

Zespół badawczy do realizacji projektu pk. "ISSIP-PKI" (projekt niejawny)

Zespół zajmuje się projektem naukowo-badawczym, rozwojowym i wdrożeniowym w obszarze kryptologii, kryptografii i cyberbezpieczeństwa.

Kierownik zespołu:
dr inż. Piotr Bora
Skład zespołu:
dr Leszek Brzeźny
dr Robert Dryło
mgr inż. Łukasz Dzieł
mgr inż. Paweł Fiodorów
prof. dr hab. n. mat. Jerzy Gawinecki
mgr inż. Michał Glet
mgr inż. Marek Grądzki
dr Mariusz Jurkiewicz
dr Piotr Kacprzyk
mgr inż. Kamil Kaczyński
mgr inż. Tomasz Kijko
dr Ryszard Kossowski
dr Lucjan Kowalski
mgr inż. Krzysztof Mańk
mgr inż. Michał Miarowski
dr inż. Michał Misztal
dr inż. Leszek Nowosielski
dr inż. Adam Patkowski
dr Arkadiusz Szymaniec
mgr inż. Michał Wroński
dr inż. Jarosław Łazuka

Zespół badawczy do realizacji projektu pt. "ROTOR" (projekt niejawny)

Zespół zajmuje się projektem naukowo-badawczym, rozwojowym i wdrożeniowym w obszarze kryptologii, kryptografii i cyberbezpieczeństwa.

Kierownik zespołu:
dr hab. inż. Janusz Furtak
Skład zespołu:
dr inż. Jan Chudzikiewicz
dr inż. Konrad Wrona
dr hab. inż. Zbigniew Zieliński

Zespół Projektowania Bezpiecznych Systemów Internetu Rzeczy (IoT)

Projektowanie lekkich algortmów uwierzytelniania, autoryzacji i zapewniania zaufania dla węzłów sieci IoT; zapewnianie bezpiecznego przechowywania danych i bezpiecznej wymiany danych pomiędzy węzłami IoT; zapewnianie prywatności w systemach IoT; diagnostyka w systemach IoT.

Kierownik zespołu:
dr hab. inż. Krzysztof Murawski
Skład zespołu:
dr inż. Artur Arciuch
dr inż. Leszek Grad
dr inż. Tomasz Pałys

Zespół Analizy i Przetwarzania Sygnałów w Systemach Wbudowanych oraz Uczenia Maszynowego

Zespół zajmuje się analizą i przetwarzaniem sygnału mowy oraz obrazu w systemach komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów wbudowanych oraz uczenia maszynowego. Posiada istotne doświadczenie praktyczne w zakresie opracowywania rozwiązań technicznych z obszarów: biocybernetyki, układów sensorycznych oraz uczenia maszynowego. Prace programowe zespołu wspierane są przez rozwiązania konstrukcyjne, w których wykorzystuje się podejście znane z fotoniki, łącząc domenę informatyki z elektroniką, optyką oraz projektowaniem 3D.

Kierownik zespołu:
dr inż. Roman Wantoch-Rekowski
Skład zespołu:
dr inż. Jarosław Koszela
mgr inż. Łukasz Matuszelański

Zespół Technologii Symulacji Wirtualnej i Rozszerzonej

Prowadzenie badań w zakresie symulacji wirtualnej i rozszerzonej; pozyskiwanie projektów badawczych oraz B+R; budowa własnych autorskich rozwiązań w zakresie technologii symulacji wirtualnej i rozszerzonej; realizacja specjalistycznych kursów MON w zakresie technologii symulacji wirtualnej i rozszerzonej; pozyskiwanie środków na rozbudowę infrastruktury technicznej.

Kierownik zespołu:
prof. dr hab. inż. Andrzej Walczak
Skład zespołu:
dr inż. Piotr Marciniak
dr inż. Paweł Moszczyński

Zespół Analiz Numerycznych i Przetwarzania Informacji Wizyjnych w Systemach Wspomagania Decyzji w Medycynie

Prowadzenie badań w zakresie zastosowania symulacji numerycznych i analizy obrazu dla systemów wspomagania decyzji w medycynie, a także w zakresie zastosowania symulacji numerycznych w fotonice.