Bezpłatne warsztaty z programu MS Excel

21.01.2019

Dnia 15 stycznia 2019 odbyły się bezpłatne warsztaty o nazwie „Triki w Excelu – case’y rozmów kwalifikacyjnych”, organizowane przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT oraz specjalistów w tej dziedzinie z LabMasters. LabMasters skupia pracowników naukowych oraz doktorantów, praktyków i ekspertów z dziedziny nauczania efektywnej pracy w programach komputerowych Excel, VBA, Access, R i SAS, o długoletnim doświadczeniu, związanych z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestnikami byli nie tylko studenci Wojskowej Akademii Technicznej, ale też studenci innych warszawskich uczelni takich jak SGH, UW, SGGW, SGSP czy Akademia Leona Koźmińskiego jak również osoby nie będące już studentami. Zapisy na warsztaty skończyły się zanim zdążyły się na dobre rozpocząć, bo już po kilku minutach nie było na nie miejsc. Zajęcia przewidywały obecność 100 osób i właśnie tyle znalazło się w czwartek w Sali Klubu WAT, by zgłębiać umiejętności w pracy na programie Excel.

Warsztaty rozpoczęły się od testu, który postawił przed uczestnikami do rozwiązania 12 zadań o różnej skali trudności w wyznaczonym czasie 36 minut. Każde z poleceń wymagało umiejętności obsługi MS Excel oraz analitycznego podejścia do rozwiązania zadania. Pozwoliło to przekonać się znacznej ilości przybyłych jak wiele jest jeszcze rzeczy, których należy się nauczyć by sprawnie posługiwać się programem oraz zachwycić przyszłych pracodawców już na rozmowie kwalifikacyjnej.

W dalszej części zajęć nastąpiło omówienie każdego z zadań przez prowadzącego dzięki czemu ukazane i omówione zostały wszystkie triki, które należało zastosować w tych zadaniach. Warsztaty można zdecydowanie zaliczyć do udanych.

Przeważająca część słuchaczy wyszła z wiedzą, którą na pewno będą mogli zastosować w przyszłości. Podziękowania należą się tutaj przede wszystkim Michałowi Durajowi z zespołu LabMasters.pl, za doskonałą formę szkolenia i współpracę z Kołem.

Wioleta Kujko