Dwa polskie zespoły powalczą o sukces natowskim Hackathonie

09.04.2021

Polscy specjaliści wezmą udział w międzynarodowym Hackathonie, którego organizatorem jest NATO. Warto podkreślić, że zespoły z Polski, w tym z WCY wielokrotnie brały udział i odnosiły sukcesy w tym prestiżowym konkursie

W tym roku tematami TIDEHackathon będą:

  • Przyszłość oceny uszkodzeń bojowych - proces celowania składa się z wielu elementów, które zależą od oceny dokonywanej przez człowieka i polegają na personelu, który będzie mógł uzyskać dostęp, zrozumieć i wizualizować dane dotyczące celów. Interoperacyjność jest trudna, ponieważ dane znajdują się na różnych poziomach klasyfikacji, w różnych formatach i mogą być wrażliwe na czas. 
  • Zarządzanie informacjami medycznymi - identyfikacja pojemności i dostępności placówki medycznej dla wielu kategorii pacjentów, umożliwiając planistom medycznym szybką identyfikację optymalnej lokalizacji dla pacjenta (ów). 

NATO definiuje interoperacyjność jako „zdolność do spójnego, skutecznego i efektywnego współdziałania w celu osiągnięcia celów sojuszniczych”. Jest podstawą wszystkich operacji NATO i kamieniem węgielnym Sojuszu.

„Think-Tank for Information Decision and Execution” (TIDE) to odbywające się dwa razy w roku wydarzenie, które poprawia zrzeszoną interoperacyjność w całym Sojuszu poprzez:

  • badanie koncepcji i pomysłów,
  • demonstrowanie technologii,
  • opracowywanie specyfikacji wymagań i programów pracy. 

W TIDE Sprint żołnierze, inżynierowie, naukowcy i technicy z rządów państw, wojska, środowiska akademickiego i przemysłu spotykają się w duchu współpracy, współpracy i innowacji, aby osiągnąć postęp w ciągu jednego tygodnia, co w przeciwnym razie zajęłoby wiele miesięcy. Wyniki i zalecenia z wydarzeń TIDE Sprint informują, inspirują i przyspieszają pracę uczestników oraz rozwijanie zdolności i programów pracy społeczności interesu.

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu dostępnych na stronie CyberDefence24.

Trzymamy kciuki za reprezentantów Polski!