Forum Innowacyjności

19.10.2022

Już w środę 19 października 2022 r. o godz. 10.00 w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej odbędzie się Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2022. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Obrony Narodowej, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Podczas Forum odbędą się 3 panele tematyczne:

  • Together for Innovation: Exploring the cooperation between armed forces and start-ups (Razem na rzecz innowacji: współpraca między siłami zbrojnymi a start-upami)
  • Rola sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie
  • Akcelerator DIANA czyli przyspieszamy rozwój technologii przełomowych

Jednym  z panelistów w panelu nt. roli sztucznej inteligencji w cyberbezpiczeństwie jest płk dr inż. Rafał Kasprzyk, zastępca dziekana WCY.

Wśród prezentowanych podczas Forum rozwiązań i projektów będzie równiez BotTROP, który powstał na Wydziale Cybernetyki. Jest to system wykrywania złośliwego oprogramowania w sieci korporacyjnej, który poprzez analizę ruchu sieciowego identyfikuje zainfekowane urządzenia. Program jest innowacyjnym narzędziem wykorzystującym uczenie maszynowe do walki z jednymi z największych zagrożeń w cyberprzestrzeni – botnetami.

Wykonawcy projektu: na etapie pracy doktorskiej - ppłk dr inż. Hubert Ostap, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Cybernetyki (Instytut Systemów Informatycznych) oraz dr hab. inż. Ryszard Antkiewicz, prof. WAT; obecnie rozwijany przez ppłk. dr. inż. Huberta Ostapa.