Hackathon HackYeah 2022

21.11.2022

Podchorążowie z Wydziału Cybernetyki WAT po raz kolejny wzięli udział w hackathonie HackYeah - największym stacjonarnym w Europie!

Hackathon odbył się na TAURON Arenie w Krakowie w dniach 19-20 listopada 2022 r.

Zespół z WCY brał udział w dwóch konkurencjach: Less Waste oraz IoT.

W zadaniu Less Waste została zaprojektowana i utworzona platforma 'ShareBigPack' - aplikacja zrzeszająca użytkowników do wspólnych zakupów, podpowiadając przy tym o promocjach dostępnych w pobliskich sklepach.
Natomiast w zdaniu IoT studenci opracowali platformę 'PillForU' wraz ze współdziałającym urządzeniem - system wspomagający opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, przypominający o harmonogramie zażywania leków oraz samodzielnie dawkujący określone środki.

W hackathonie udział wziął zespół TheFlowers w składzie:

• plut. pchor. Maciej Janowski
  • st. kpr. pchor. Piotr Targowski
  • kpr. pchor. Filip Szpręgiel
  • kpr. pchor. Bartłomiej Szykuła
  • st. szer. pchor. Jakub Walczak

Przypomnijmy, że w 2021r. zespół „!ZMOTYWOWANI” reprezentujący Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej uczestniczył w konkursie zdalnie i wystartował w zadaniu “PET SHARE!”, autorstwa Banku Gospodarstwa Krajowego. Zespół z Wydziału Cybernetyki uzyskał drugą lokatę i nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.