I w historii Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Wydziału Cybernetyki za nami

10.03.2023

W dniu 9 marca 2023 r. pracownicy oraz studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie I w historii Turnieju Szachowym o Puchar Dziekana Wydziału Cybernetyki.

Turniej zorganizowany został pod opieką Wydziału Cybernetyki oraz Rady Samorządu Wydziału Cybernetyki. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia szachowy klasy II – Pan Michał Choina. Do klubu szachowego cybernetyków zgłosiły się 54 osoby, w tym 51 studentów oraz 3 pracowników z naszego Wydziału, a w eliminacjach do finału udział wzięło 46 zawodników. Spośród Nich dziesięciu najlepszych graczy rozegrało stacjonarnie turniej finałowy. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować Swoje umiejętności i zawalczyć o puchar. Finał został rozegrany systemem kołowym każdy z każdym. Tempo gry – 10 minut na partię dla zawodnika. Każdy gracz otrzymał Dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

  • I miejsce Mateusz Tustanowski
  • II miejsce Jakub Kubiak
  • III miejsce Patryk Michałowski

Pracowników w finale reprezentował dr inż. Roman Wantoch-Rekowski, który po czterech wygranych partiach zakończył rywalizację na 6 miejscu. Finał był bardzo wyrównany, o czym świadczy fakt, że nie było zawodnika dominującego, gdyż każdy uczestnik przegrał co najmniej jeden pojedynek, a dwaj zawodnicy z czołówki mieli taką samą liczbę punktów, przez co o końcowym zwycięstwie zdecydowała punktacja pomocnicza.

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.

W imieniu Dziekana Wydziału Cybernetyki dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród.

Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze zawody szachowe o Puchar Dziekana Wydziału Cybernetyki staną się dodatkową zachętą dla pozostałych pracowników i studentów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.