Mamy na WCY wysportowanych informatyków

17.03.2021

Przeznaczeniem podchorążych z WCY jest wyznaczanie nowych standardów wojskowych technik informatycznych dla Wojska Polskiego. Po ukończeniu prestiżowego wydziału, podchorążowie dołączą do najbardziej zaawansowanych technicznie jednostek, które do niedawna wydawały się tylko futurystyczną wizją. Wszystko po to,  by rozwijać zdolności obronne Sił Zbrojnych RP do maksimum swoich możliwości.

Poza tym, że podchorążowie 11 kompanii/ 2 Batalionu Szkolnego są nie tylko doskonałymi informatykami (co udowadniali nieraz biorąc udział i wygrywając prestiżowe konkursy oraz zawody branżowe), rozwijają się dodatkowo w swoich dyscyplinach, które zrodzone z pasji mają okazję pielęgnować, pełniąc służbę na WAT. Udowodnili to ostatnio sierż. pchor. Rafał RUSZCZYK i kpr. pchor. Rafał GUMOWSKI z 11 kp. Studenci WCY wzięli udział w rywalizacji między batalionami w dyscyplinach sportowych, którymi zajmują się na co dzień, przekreślając w ten sposób stereotyp niesprawnego fizycznie informatyka. W tegorocznych Mistrzostwach WAT w konkursie siłacza, sierż. pchor. Rafał RUSZCZYK stanął na podium, gdzie zdobył brąz. By to osiągnąć musiał wykonać 16 x wspieranie siłą do podporu przodem na drążku wysokim i rwanie ciężarka 17,5 kg w czasie 1 min., który podrzucił 38 razy. Dla studenta WCY nie był to pierwszy sukces, gdyż w podobnych dyscyplinach osiągał już wysokie miejsca. Za swoje najważniejsze osiągnięcie uważa 2 miejsce ogólnopolskich zawodów street workout z 2018 czy też 3 miejsce podobnych zmagań w Ostrołęce w 2017. Warto zaznaczyć, że Rafał brał też udział w konkursach na skalę Europy, gdzie plasował się na 14 miejscu w 2018 r. Jak twierdzi sam podchorąży, na tegorocznych akademickich zawodach był w stanie sięgnąć po złoto, ale kontuzja, której doznał w 2019 r. ma cały czas wpływ na jego dyspozycję. Poza osiągnieciami sportowymi, pchor. RUSZCZYK nie odpuszcza nauki i na 7 semestrze zmierza po tytuł wzorowego podchorążego. 

Kpr. pchor. Rafał GUMOWSKI to nie tylko przyszły ekspert z zagadnieniu sieci teleinformatycznych, to również doskonały pływak, który podczas tegorocznych zmagań na Akademii zajął 2 miejsce w pływaniu na dystansie 50 m. stylem dowolnym. Ulec musiał jedynie bezkonkurencyjnemu tego dnia por. Cezaremu RAMSOWI. Pośród podchorążych jednak, Rafał był najlepszy. Pasję do pływania pchor. GUMOWSKI przeniósł jeszcze ze szkoły podstawowej. Dzięki świetnemu przygotowaniu na torach wodnych na co dzień reprezentuje z sukcesami AZS WAT. W przeszłości Rafał niejednokrotnie gościł na podium i nie ma zamiaru poprzestać zdobywać medali, nawet po otrzymaniu upragnionej promocji.

Podchorążowie 11 kp z WCY WAT pokazują, że zaangażowanie w naukę nie koliduje z rozwijaniem pasji i osiąganiem sukcesów na wielu płaszczyznach. Pełny uznania pozostaje D-ca 11 kp – por. Przemysław KAMELA wraz z kadrą – ppor. Stanisław ŚLUSAKOWICZ i ppor. Anna DZIADEK, którzy prywatnie kibicują swoim podopiecznym na ich drodze zawodowego rozwoju.