W dniu 17.05.2022r. świętowaliśmy jubileusz 70. urodzin prof. dr. hab. n. mat. inż. Jerzego Gawineckiego. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele władz Wydziału oraz Instytutu Matematyki i Kryptologii.

Dobiegła końca II edycja studiów podyplomowych MBA w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Studia podyplomowe MBA na Wydziale Cybernetyki WAT w zakresie cyberbezpieczeństwa adresowane są do osób pragnących doskonalić umiejętności związane z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem. Studia przeznaczone dla osób posiadających wykształcenie wyższe oraz określone doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, zajmujących się zawodowo aspektami cyberbezpieczeństwa.
Studia realizowane w WAT wyróżniają przede wszystkim trzy podstawowe elementy: unikatowy program z zakresu cyberbezpieczeństwa, wysokokwalifikowana kadra oraz realizacja programu przy współpracy z uznanymi ośrodkami zagranicznymi.
Absolwenci studiów MBA uzyskują unikatowe kompetencje, stanowiące połączenie wiedzy i praktycznych umiejętności, pozwalające im na planowanie strategii i przyszłego kształtu zarządzania cyberbezpieczeństwem w instytucjach lub organizacjach.
Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów z wynikiem pozytywnym oraz zdanie egzaminu końcowego. Absolwenci otrzymują wydawany przez WAT „Dyplom ukończenia studiów Master of Business Administration”.
Warto w tym miejscu przytoczyć pozytywne opinie na temat studiów tegorocznych absolwentów.
Jednym z Nich jest dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i pełnomocnik MON ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda, tegoroczny laureat nagrody Buzdygany przyznawanej przez Polska Zbrojna. Generał zapewnia, że: "Wydział Cybernetyki zyskał nie tylko absolwenta, ale również i przede wszystkim ambasadora studiów MBA. Polecam! - to jedyne studia MBA w Polsce na których inżynier nie będzie się nudził."
Kolejnym uczestnikiem tej edycji, który w ciepłych słowach wyraża się na temat studiów jest dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka - gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński. Generał twierdzi, iż: "Bezpieczeństwo cybernetyczne staje się kluczowym czynnikiem kształtującym nowoczesne Siły Zbrojne. Dziękuję wykładowcom za porady i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy. Polecam te studia!"
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wybór naszych studiów MBA w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ponadto chcemy podkreślić, że Wydział Cybernetyki jest dumny ze swoich absolwentów.
Szczególnie wtedy, kiedy realnie kształtują, zwiększają i dbają o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny.
Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji studiów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę internetową studiów podyplomowych MBA w zakresie cyberbezpieczeństwa.