Podchorążowie WAT przysięgali wiernie służyć ojczyźnie

27.09.2021

Przysięgę wojskową 25 września 2021 r. na placu apelowym WAT złożyło 660 kandydatów na żołnierzy zawodowych. Już za kilka dni studia na pierwszym roku rozpocznie ponad 800 studentów wojskowych. Niezmiernie cieszy, że spośród tej grupy na WCY Swoje kroki skieruje 205 podchorążych. Na naszym wydziale pierwszy rok studiów jednolitych magisterskich rozpocznie 95 podchorążych na Informatyce oraz 110 na Kryptologii i cyberbezpieczeństwie.

Przysięga wojskowa to najwyższy akt oddania się w służbę Ojczyźnie, to najważniejszy moment w życiu każdego żołnierza. Pierwsze słowa roty: Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam pozycjonują priorytety każdego człowieka, który je wypowiada. Są dokumentem i dowodem życiowego wyboru, odpowiedzialności za swoją Ojczyznę, wstąpienia na zaszczytny posterunek w celu obrony naszego państwa i obywateli – powiedział podczas uroczystości rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak.

Podczas przysięgi Wydział Cybernetyki wystawił stoisko promocyjne, na którym można było znaleźć m.in.:

• zestaw okularów do rzeczywistości wirtualnej,
  • przenośny komputer-plecak,
  • karabin-kontroler trenażera strzeleckiego.

Dodatkową atrakcją, którą na Swoim stoisku podczas przysięgi wojskowej zapewnił nasz wydział była możliwość zagrania w piłkę nożną lub szachy na historycznym, ale w pełni działającym Commodore 64.

Relacja z tegorocznej przysięgi wojskowej dostępna jest na kanale YouTube WAT.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę Wojskowej Akademii Technicznej.