Promocja Oficerska 97 absolwentów Wydziału Cybernetyki

09.08.2022

W sobotę 6 sierpnia 2022 r. 436 absolwentów pięcioletnich studiów magisterskich i 93 absolwentów Studium Oficerskiego Wojskowej Akademii Technicznej promowano na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Relacja z uroczystości dostępna jest na kanale YouTube Wojskowej Akademii Technicznej.

W przeddzień promocji oficerskiej 5 sierpnia 2022 r. na placu apelowym WAT odbyło się uroczyste zakończenie pięcioletnich studiów magisterskich. Patenty oficerskie wszystkim absolwentom oraz nagrody rzeczowe podchorążym, którzy ukończyli studia na wydziałach z pierwszą, drugą i trzecią lokatą wręczył rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak. Dziekani wydziałów akademickich wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia studiów.

Niezmiernie cieszy, że tytuły zawodowe inżyniera i magistra inżyniera na kierunku informatyka uzyskało 64 absolwentów, zaś na kryptologii i cyberbezpieczeństwie - 33.

Podczas uroczystości wyróżnionym prymusem naszego wydziału został sierż. pchor. Piotr Ciećwierz, zaś drugą oraz trzecią lokatę zajęli odpowiednio sierż. pchor. Mateusz Sokolnicki i sierż. pchor. Mateusz Stachecki.

Wiecej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Wojskowej Akademii Technicznej.

Gratulujemy nowo promowanych, a zwłaszcza absolwentom Wydziału Cybernetyki, życzymy dalszego rozwoju zawodowego i trzymamy kciuki za Ich owocną służbę w Wojsku Polskim.

fot. Alicja Szulc; Mariusz Maciejewski