Prymus Wydziału Cybernetyki Promocji Oficerskiej 2022

09.08.2022

Najlepszy student na roku, czterokrotny wzorowy podchorąży, już teraz podporucznik Wojska Polskiego. Zanim zdobył pierwsze oficerskie gwiazdki włożył wiele wysiłku podczas wymagających studiów technicznych na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Z dumą przedstawiamy sylwetkę prymusa tegorocznej promocji oficerskiej - ppor. mgr inż. Piotra Ciećwierza, który ukończył studia na naszyn wydziale z najwyższym wynikiem.

Studia na kierunku informatyka (specjalność systemy informatyczne) ukończył ze średnią ocen 4,49 i wynikiem bardzo dobrym. Jego praca dyplomowa dotyczyła modelowania operacji informacyjnych z wykorzystaniem teorii sterowania refleksyjnego. Studia w Wojskowej Akademii Technicznej wybrał ze względu na możliwość połączenia służby wojskowej oraz kształcenia na kierunku informatyka. Od czwartego roku studiów realizował indywidualny program nauczania pod opieką płk. dr. inż. Rafała Kasprzyka, promotora Jego prac dyplomowych – inżynierskiej i magisterskiej. Podczas studiów uczestniczył w konkursach dotyczących informatyki. Za pracę inżynierską otrzymał II nagrodę w III Edycji Konkursu o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Wraz z zespołem !ZMOTYWOWANI zajął drugie miejsce w konkursie programistycznym HackYeah 2021 (kategoria PET SHARE!). Czterokrotnie został odznaczony tytułem Wzorowy Podchorąży. Odbył praktyki dowódcze i specjalistyczne, m. in. w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz w Jednostce Wojskowej GROM. W ramach służby zawodowej zamierza jak najlepiej wykorzystać zdobyte podczas studiów kompetencje w informatyzacji Wojska Polskiego.

Serdecznie gratulujemy!