Spotkanie z Witoldem Repetowiczem, ekspertem do spraw Bliskiego Wschodu

15.02.2019

18 marca 2019 roku, w Sali 103 Klubu Wojskowej Akademii Technicznej, odbędzie się spotkanie z Panem Witoldem Repetowiczem. Wydarzenie jest kolejnym organizowanym przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.

Witold Repetowicz jest ekspertem do spraw Bliskiego Wschodu, terroryzmu i geopolityki, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor książki „Nazywam się Kurdystan” oraz licznych relacji z terenów frontowych w Syrii i Iraku.

Specjalizuje się w tematyce Iraku, Syrii, Kurdów, Turcji, Państwa Islamskiego, ekstremizmu islamskiego oraz uchodźców i migracji. W kręgu jego zainteresowań pozostaje również Afryka oraz obszar byłego ZSRR. Jest również ekspertem Fundacji im. K. Pułaskiego, a także stałym współpracownikiem Tygodnika Do Rzeczy, Defence24, Rzeczpospolitej oraz miesięcznika Polska Zbrojna. Współpracuje również z innymi mediami.

W ostatnim czasie schwytany przez funkcjonariuszy reżimu Baszszara ad-Assada i przetrzymywany 37 dni w syryjskim więzieniu. Jest on również autorem, wydanej w tym roku publikacji pt. „Allah akbar. Wojna i pokój w Iraku”.

W trakcie wykładu uzyskamy odpowiedzi na pytania i relację na poniższe zagadnienia:

• jak wygląda obecna sytuacja w Iraku?
  • jak wygląda obecna sytuacja Kurdów?
  • relacja z sytuacji na Bliskim Wschodzie,
  • jakie są perspektywy zmian w tym obszarze?
  • jaki jest obecny potencjał IS?

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tematyką Bliskiego Wschodu i szeroko rozumianego bezpieczeństwa międzynarodowego.

Nowa publikacja autora ma szanse stać się wielkim hitem! Najlepszą rekomendacją są tu słowa płk Grzegorza Kaliciaka:
„Ta książka wykracza poza ramy reportażu. Jest opisem doświadczeń i spostrzeżeń autora, które połączone z olbrzymią liczbą informacji pozwalają lepiej zrozumieć sytuację w Iraku i związane z nią zagadnienia bezpieczeństwa międzynarodowego, działań wojennych i stosunków międzynarodowych. Autor doskonale oddaje atmosferę irackich miast, przystępnie opowiada o sprawach społecznych, religijnych, militarnych i politycznych, a żywe rozmowy z żołnierzami, mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych władz łamią utrzymujące w się w mediach stereotypy o Iraku.”

Zapraszamy również na stronę wydawcy, gdzie można zaczerpnąć szerszej perspektywy odnośnie publikacji oraz samego autora.
Szczegółowe informacje na stronie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT oraz w wydarzeniu organizowanym za pomocą Facebook'a.