Sukces studenta WCY

01.02.2021

Drużyna Dragons, w skład której wchodził student WCY Maciej Parapura wygrała FinTech Challenge. Zespół pod czujnym okiem mentorów wspierających prace i organizujących szkolenia dla uczestników konkursów musiał wykonać dwie aplikacje finansowe. Należy podkreślić, że uczestnicy musieli przy tym wykazać się umiejętnościami w czterech obszarach: Frontend, Backend, Quality Assurance oraz Analiza IT.

Organizatorem FinTech Challenge, była firma Fima HL Tech Sp. z o.o. będąca nowoczesnym centrum technologicznym wytwarzającym i dostarczającym oprogramowanie dla wiodącej na brytyjskim rynku finansowym firmy Hargreaves Lansdown. Organizatorzy po wykonaniu selekcji kandydatów i przeprowadzeniu z nimi rozmów przydzielili zawodników do jednej z 5 drużyn, w których dzięki współpracy i zaangażowaniu mieli walczyć o nagrody pieniężne o łącznej puli 30 tys. zł (I miejsce - 15 tys. zł, II miejsce - 10 tys. zł, III miejsce - 5 tys. zł). Dodatkową nagrodą w konkursie była szansa na skrócony proces rekrutacji, gdy zarówno firma jak i uczestnik byli zainteresowani dalszą współpracą.

Nasz student, który za tydzień zostanie inżynierem dostał się dzięki swoim umiejętnościom na stanowisko: Junior Software Engineer - Backend.

Serdecznie gratulujemy!