Sukcesy studenców WCY w Hackathon HackYeah 2021

17.12.2021

W dniach 10-12.12.2021 r. odbył się Hackathon HackYeah 2021. Formuła konkursu była hybrydowa, uczestnicy mogli brać udział w konkursie stacjonarnie w Katowickim Spodku lub zdalnie. W zmaganiach uczestniczyło ponad 100 zespołów z kilkunastu krajów z całego świata. Pula nagród ze wszystkich zadań wynosiła 570 tysięcy złotych!

Zespół „!ZMOTYWOWANI” reprezentujący Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej uczestniczył w konkursie zdalnie i wystartował w zadaniu “PET SHARE!”, autorstwa Banku Gospodarstwa Krajowego. Zespół z Wydziału Cybernetyki uzyskał drugą lokatę i nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

W skład zespołu weszli:
sierż. pchor. Norbert Waszkowiak – Team Leader / Backend Developer
sierż. pchor. Piotr Ciećwierz – Frontend Developer
sierż. pchor. Kacper Prawda – UX Designer
sierż. pchor. Dominik Marchewka – Mobile Developer

Celem konkursowego zadania było opracowanie rozwiązania technicznego, które umożliwi użytkownikom dzielenie się nadmiarową karmą oraz akcesoriami dla zwierząt domowych. Istotne było uwzględnienie opcji dodawania ogłoszeń, w których użytkownik mógłby zawrzeć informacje o danym przedmiocie oraz o tym, czy danego przedmiotu potrzebuje czy też chciałby taki przedmiot lub pomoc przekazać.
W ramach rozwiązania zespół „!ZMOTYWOWANI” przygotował aplikację realizującą powyższe wymagania oraz uwzględniającą lokalizację przedmiotu z wykorzystaniem map Google. Na opracowane rozwiązanie składały się moduły: mobilny, aplikacji internetowej oraz moduł serwerowy.

Warto dodać, że to nie jedyny zespół z Wydziału Cybernetyki, który odniósł sukces w tym Hackathonie. Zespół w składzie:
sierż. pchor. Dominik Dawidziak
sierż. pchor. Adrian Malik
w zadaniu „BEST PLACE FOR … EVERYTHING?” dotarli aż do finału.

Płk. dr inż. Rafał Kasprzyk, zastępca Dziekana Wydziału Cybernetyki nie jest zaskoczony osiągnięciami studentów: "Jestem mocno zbudowany postawą podchorążych, którzy ponownie dowodzą, że równają do najlepszych. Biorą udział w największych konkursach informatycznych czy to krajowych czy międzynarodowych. Osiągają wyniki, które świadczą o wysokim poziomie kształcenia oraz olbrzymiej determinacji w dążeniu do bycia coraz to lepszym specjalistą IT/cyber/krypto. Znaczna część podchorążych to tzw. studenci indywidualni, również studenci, których mam przyjemność być opiekunem, co daje mi osobiście olbrzymią satysfakcję."