Targi Pracy IT dla studentów WCY

16.03.2021

Pierwsze Targi Pracy IT WCY WAT zorganizowane zostały po raz pierwszy 11 lat temu na Wojskowej Akademii Technicznej, w budynku Sztabu. Od tego czasu były organizowane cyklicznie, co semestr. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do wszystkich studentów Wydziału Cybernetyki, jednak częstymi gośćmi wydarzenia są również studenci z Wydziału Elektroniki oraz Wydziału Mechatroniki.

Nasze statystyki pokazują, że na przełomie tych lat tysiące osób znalazło staż, praktyki, jak i pracę dzięki udziałowi w Targach.  Od samego początku w projekt zaangażowane są wszystkie środowiska Wydziału – Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WCY, koła naukowe oraz oczywiście władze dziekańskie. W tym roku Targi Pracy IT zorganizowane zostały w formule zdalnej, a w organizację wydarzenia oprócz Wydziału Cybernetyki włączyły się inne wydziały informatyczne z Warszawy, biura karier oraz środowiska studenckie z m.in. PW, UW, PJATK, SGGW oraz Fundacja Academic Partners.

Targi co semestr cieszą się nie tylko ogromnym powodzeniem ze strony odwiedzających, ale też wystawców. Co roku do ich grona zaliczają się najwięksi i najważniejsi pracodawcy branży.  W ubiegłych latach można było spotkać takie organizacje jak: Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Accenture, PwC, EY, Deloitte, Asseco, Samsung, Amazon, Orange, Goldman Sachs, Roche, KMD Polska,  a także Dział Informatyki WAT – Powiedział Michał Bijata Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, który współorganizował targi od pierwszej edycji na WAT.

Dla studentów pierwszego i drugiego roku Targi Pracy IT to okazja do pierwszego spotkania z osobami prowadzącymi rekrutację, to również szansa na znalezienie praktyk czy stażu. Dla starszej grupy studentów Targi Pracy są okazją do dowiedzenia się, jakie są obecne trendy panujące na rynku IT oraz rozpoczęcia pierwszej, bądź kolejnej, pracy. Nasze statystyki pokazują, że na przełomie tych lat tysiące osób znalazło staż, praktyki, jak i pracę dzięki udziałowi w Targach.

Targi Pracy IT jasno potwierdzają fakt przynależenia Wydziału Cybernetyki do ścisłej polskiej czołówki pod kątem jakości kształcenia. Obecność takich tuzów jak wyżej wymienione organizacje potwierdza, że dyplom Wydziału to silna i dobrze postrzegana wśród pracodawców marka.

Gorąco zapraszamy na kolejną edycję która zacznie się 17 marca, a więcej informacji znajduje się pod adresem TargiPracyIT.pl.

W tym roku na targach studenci mogą spotkać się z przedstawicielami takich pracodawców jak: Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC), Goldman Sachs, KMD Poland, ABA Austria, BEC Poland, Business Upper Austria, PolSource, Orange Polska, Deloitte, Procter & Gamble Polska, Accenture, Radgost, Biuro Karier Politechniki Warszawskiej, Akademickie Biuro Karier PJATK, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Beside The Park, Transbit, Netcompany Poland, Ambasada Kanady – Sekcja Wizowa, HL Tech, Prometheus, Amazon.