Targi Pracy IT - podsumowanie

13.12.2022

9 grudnia 2022 odbyła się kolejna edycja Targów Pracy WCY WAT, pierwsza edycja stacjonarna po pandemii. Swoją ofertę rekrutacyjną zaprezentowali czołowi pracodawcy pochodzący z sektora prywatnego i publicznego.

Targi Pracy IT WCY WAT mają długą tradycję, odbywają się bowiem już od ponad piętnastu lat, dwa razy do roku, co semestr. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do studentów Wydziału Cybernetyki, jednak częstymi gośćmi wydarzenia są również studenci z Wydziału Elektroniki oraz Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa.

Każda edycja targów cieszy się nie tylko ogromnym powodzeniem ze strony odwiedzających, ale też wystawców. Co roku do ich grona zaliczają się najwięksi i najważniejsi pracodawcy branży.  W tym roku można było spotkać na nich takie organizacje jak: Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), Agencja Wywiadu, Evertz Microsystems, Netcompany, Point72, TouK, KPMG, Bank Pekao, czy NetWorkS!.

Dla studentów pierwszego i drugiego roku Targi Pracy IT to okazja do pierwszego spotkania z osobami prowadzącymi rekrutację, to również szansa na znalezienie praktyk czy stażu. Dla starszej grupy studentów Targi Pracy są okazją do zapoznania się z obecnymi trendami panującymi na rynku IT oraz dają możliwość zdobycia pracy. Statystyki pokazują, że na przełomie piętnastu lat tysiące osób znalazło staż, praktyki czy pracę dzięki udziałowi w targach.

Targi Pracy IT jasno potwierdzają fakt przynależenia Wydziału Cybernetyki do ścisłej polskiej czołówki pod kątem jakości kształcenia. Dyplom Wydziału to silna i dobrze postrzegana wśród pracodawców marka.

Gorąco zapraszamy na kolejną edycję, która planowana jest na marzec 2023 roku. Więcej informacji znajduje się pod adresem TargiPracyIT.pl

foto: Julia Dacka, TargiPracyIT