WCY rozpoczął współpracę z Google Polska

13.04.2021

Szanowni Studenci, rozpoczęliśmy współpracę z Google Polska w zakresie udostępnienia studentom WCY kursów z grupy Google Cloud (Career Readiness & Google Cloud Computing Foundations). Jest to oferta skierowana do chętnych spośród naszych studentów i oczywiście nie jest obowiązkowa. Daje jednak szanse na uzyskanie liczącego się na rynku IT certyfikatu.

Na prośbę Google sam udział w kursach będzie koordynowany przez osobę z WCY i wkrótce zapytamy Państwa o szacunkową liczbę chętnych. Materiały dotyczące tej oferty można znaleźć pod linkami:

Tymczasem, w związku z otwarciem nowego regionu Google Cloud w Warszawie, startuje kolejna edycja programu "Rozwiń karierę z Google Cloud". Uczestnicy otrzymują 30-dniowy dostęp do platformy Qwiklabs, która oferuje gotowe scenariusze pracy z chmurą. Oto informacja z Google skierowana bezpośrednio do studentów naszego Wydziału:

Firma Google Cloud zaoferowała studentom oraz pracownikom naszego wydziału możliwość bezpłatnego dostępu do laboratoriów związanych z platformą Google Cloud. Laboratoria są przygotowane w formie praktycznych scenariuszy przygotowujących do zadań w pracy i projektach z chmurą. Nauka odbywa się na platformie Qwiklabs, która oferuje gotowe ścieżki rozwoju w określonych obszarach - odznaki umiejętności - które następnie można uwidocznić na swoim CV oraz profilu LinkedIn. Program wymaga znajomości podstaw programowania, składni SQL oraz zainteresowania tematami powiązanymi z chmurą (np. sieci, sztuczna inteligencja). Dlatego są bardziej zalecane dla studentów roku trzeciego lub wyższego, ale każdy student i studentka da sobie z nimi radę jeśli włoży w to wystarczająco dużo pracy.
Dodatkowo zapraszamy do udziału w oficjalnym otwarciu regionu Google Cloud w Warszawie, które odbędzie się online 14 kwietnia. Wystarczy Zarejestrować się przez tę stronę, aby móc uczestniczyć w spotkaniu. Jest to jedyny w tym roku otwarty region Google Cloud globalnie, co jest kolejnym znakiem potencjału rozwoju w tym obszarze dla naszego kraju!

Zachęcamy do sprawdzenia tej praktycznej i bardzo aktualnej ścieżki rozwoju umiejętności w zakresie obliczeń w chmurze!