Wydział Cybernetyki partnerem Nocy Innowacji

07.10.2021

Noc Innowacji to szansa, aby poznać osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Wydarzenie jest magnesem dla najlepszych polskich innowatorów, przedsiębiorców, a także dla każdego dziecka jak i dorosłego człowieka zainteresowanego nowinkami technologicznymi. Podczas sobotniej nocy, 9 października, ponad 80 miejsc w całym kraju otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Udział w wydarzeniu weźmie także Wydział Cybernetyki - partner Nocy Innowacji. Reprezentantem naszego wydziału będzie Instytut Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa. Instytut prowadzi zajęcia i badania w obszarach: budowy oraz eksploatacji i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, programowania i konstrukcji systemów komputerowych, wytwarzania oprogramowania dla systemów wbudowanych i mobilnych oraz Internetu rzeczy, a także szeroko rozumianej automatyki, biometrii i przetwarzania sygnałów cyfrowych.

Podczas Nocy Innowacji przybliżymy działalność Instytutu, opowiemy o najciekawszych laboratoriach i osiągnięciach naukowych.

Zapraszamy na webinaria o godz. 18:00 i 22:00. Spotkania poprowadzi dr inż. Witold Żorski, prof. WAT.

Warto śledzić wydarzenie na Facebooku.

Z przyjemnością informujemy również, że oprócz naszego wydziału w Nocy Innowacji wezmą udział jeszcze: Wydział Inżynierii MechanicznejWydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa oraz Wydział Elektroniki.