Wydział Cybernetyki solidarny z Ukrainą

09.03.2022

Pracownicy, Studenci, Doktoranci i Przyjaciele Wydziału Cybernetyki,

w związku z agresją Rosji na Ukrainę, społeczność Wydziału Cybernetyki, wyraża pełną solidarność z narodem ukraińskim oraz poparcie dla Ukrainy jako suwerennego państwa. Naszym studentom, którzy są teraz w potrzebie, zapewniamy niezbędną pomoc i wsparcie. Możemy jednak znacznie więcej – jest tak wielu ludzi, którzy potrzebują podstawowej pomocy – wody, żywności, środków higienicznych, a dzieci – zabawek. Naszą pomoc i wsparcie możemy okazać różnie. Jako Wydział:

 1. zachęcamy do dołączenia do zbiórki finansowej na platformie zrzutka.pl organizowanej przez środowisko akademickie informatyków, elektroników i matematyków w porozumieniu z Polskim Czerwonym Krzyżem. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/e2bx5n

 2. organizujemy zbiórkę darów rzeczowych pod hasłem #napomocUkrainie, które przekażemy potrzebującym poprzez Polski Czerwony Krzyż. Zbieramy:

  • ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

  • KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

  • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

  • NOWE koce i śpiwory!

  Dary można przynosić na Wydział Cybernetyki WAT (pudło zlokalizowane jest na drugim piętrze w budynku sztabu obok dziekanatu lub do sekretariatów naszych Instytutów).

 3. zapraszamy do zaangażowania się w projekt muzyczny. Chcemy stworzyć i nagrać „protest song”. Mamy zapewnione profesjonalne studio nagraniowe. Poszukujemy chętnych i zdolnych studentów (niekoniecznie z naszego wydziału), również absolwentów (chociaż brak głosu podobno nie jest wielkim problemem przy dzisiejszej technice) do stworzenia tekstu i muzyki. Później oczywiście większa grupa do nagrania. Kontakt: z prodziekan ds. studenckich dr Joanną Piasecką joanna.piasecka@wat.edu.pl lub z przewodniczącą Samorządu WCY Paulą Wrzeszykowską paula.wrzeszykowska@student.wat.edu.pl.

 4. uzdolnionych plastycznie studentów i pracowników z całej Akademii zapraszamy do tworzenia plakatów (technika dowolna, również komputerowa) wyrażających nasze poparcie dla walczącej Ukrainy. Zrobimy wystawę prac w jednym z holów Sztabu. Kontakt: z prodziekan ds. studenckich dr Joanną Piasecką joanna.piasecka@wat.edu.pl lub z przewodniczącą Samorządu WCY Paulą Wrzeszykowską paula.wrzeszykowska@student.wat.edu.pl.

Wojna to strach, bezradność i całkowita utrata poczucia bezpieczeństwa. Sprawmy, aby życie ludzi, którzy zmagają się z ogromną tragedią, stało się choć trochę łatwiejsze. Pomoc to nie obowiązek, to przywilej ludzi, którzy w danej chwili mogą więcej.

POKAŻMY NASZE WSPARCIE WALCZĄCEJ UKRAINIE!