XIII edycja Warszawskich Dni Informatyki

04.04.2022

W dniach 1-2.04.2022r. odbyła się XIII edycja Warszawskich Dni Informatyki (WDI)– bardzo ważnego wydarzenia warszawskiej społeczności IT.

W ciągu 2 dni uczestnicy mogli wziąć udział aż w 34 ścieżkach tematycznych (m.in. trendy technologiczne, programowanie, gamedec/VR & AR, Testowanie, SysOps, DevOps, Infrastructure & Cloud i wiele innych) czy ponad 230 wystąpieniach najlepszych specjalistów IT. W wydarzeniu brali udział studenci Wydziału Cybernetyki, którzy równie mocno byli zainteresowani Giełdą Pracy IT, podczas której zaprezentowało się ponad 60 wystawców.

Podczas WDI nie zabrakło prelegentów z Wydziału Cybernetyki. Wystąpili: płk dr inż. Mariusz Chmielewski, Zastępca Dyrektora NCBC-DK WOC Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz nasz absolwent Patryk Ostrowski doktorant WAT, Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT WAT.

Wydarzenie prowadzone było zarówno online (piątek), jak i stacjonarnie (sobota). Podczas drugiego dnia swoje wystąpienie miał dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT, Dziekan Wydziału Cybernetyki, który po krótkim powitaniu wszystkich uczestników, prelegentów i organizatorów, podkreślił zaangażowanie Wydziału od początku istnienia WDI: „Pierwsza edycja WDI odbyła się w roku 2010 w Wojskowej Akademii Technicznej, a głównym koordynatorem przedsięwzięcia był p. Michał Bijata, obecnie przewodniczący Komitetu Organizacyjnego WDI, ówczesny student, późniejszy absolwent i doktorant Wydziału Cybernetyki. Ponadto, Wydział Cybernetyki WAT wspierał każdą z dotychczasowych edycji WDI zarówno udziałem prelegentów, wykładowców Wydziału, jak i studentów.”