Zmarł mgr Jarosław Jędrzejewski

29.06.2022

Jarosław Jędrzejewski, wieloletni pracownik Wojskowej Akademii Technicznej, zmarł w sobotę 25 czerwca 2022 roku.

Jarosław Jędrzejewski urodził się w 1962 roku. Po ukończeniu, z dyplomem magistra, studiów matematyki w Uniwersytecie Łódzkim w 1986 roku przez dwa lata pracował w szkole średniej, a od 1988 roku nieprzerwanie w Wojskowej Akademii Technicznej – w Katedrze Matematyki, w Instytucie Matematyki i Badań Operacyjnych i ostatnio w Instytucie Matematyki i Kryptologii. Najpierw jako asystent, a od 2003 roku jako wykładowca matematyki.

Po próbach działalności badawczej (był współautorem artykułu w Biuletynie Wojskowej Akademii Technicznej) postanowił zająć się tylko nauczaniem matematyki, co robił z wewnętrznym przekonaniem i radością. Zawsze starannie przygotowywał się do zajęć, których prowadził znacznie więcej, niż był zobowiązany jako nauczyciel akademicki. Umiał jasno, pomysłowo i z niesłabnącym entuzjazmem tłumaczyć trudne zagadnienia z różnych działów matematyki, czym skutecznie zachęcał studentów do poznawania jej. Jego praca była zawsze bardzo dobrze oceniania przez uczestników zajęć.

Uczynny, pogodny i z poczuciem humoru, był cenionym współpracownikiem i lubianym kolegą, na którym można było polegać. Opuścił nas na zawsze, ale zostawił nam dobre wspomnienia o sobie.

PDF icon klepsydra_jjedrzejewski.pdf182.35 KB