Znamy stypendystki programu Nowe Technologie dla Dziewczyn

28.09.2022

Firma Intel we współpracy z Fundacją Edukacyją Perspektywy stworzyli innowacyjny program stypendialny Nowe Technologie dla Dziewczyn.

Tegoroczna, ósma już, gala wręczenia stypendiów odbyła się w dniu 27.09.2022 w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku. Wśród wyróżnionych studentek znalazła się również studentka V roku kryptologii i cyberbezpieczeństwa na Wydziale Cybernetyki - Weronika Buras.

Program stypendialny Intel-Perspektywy to pionierska na polskim rynku inicjatywa, która ma zachęcić młode kobiety do zainteresowania się nowymi technologiami i wyborem ścieżki zawodowej z nimi związanej. Stypendystki to 25 młodych kobiet z całej Polski, które znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają również stypendium w wysokości 12 000 zł brutto. Najlepsze z nich mają szansę na dołączenie do programu stażowego w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

W uroczystej gali udział biorą również dziekan Wydziału Cybernetki - dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT oraz prodziekan ds. studenckich - dr Joanna Piasecka. Dziekan WCY miał okazję wygłosić krótkie przemówienie na temat przyszłości kobiet w nowych technologiach, pogratulował także wszystkim stypendystkom.

Weronika Buras studia na Wydziale Cybernetyki łączy z pracą w firmie Comarch, gdzie jest analitykiem podatności. Pełni również funkcję Cyfrowego Ambasadora Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC).

foto: Wydział Cybernetyki WAT